ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Квазиполиномы типа Бернулли и ускорение сходимости рядов Фурье кусочно-гладких функций

Нерсесян, А. Б. (2004) Квазиполиномы типа Бернулли и ускорение сходимости рядов Фурье кусочно-гладких функций. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 104 (4). pp. 273-279. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
210Kb

Abstract

Առաջարկվում է եղանակ, որը հիմնված է Ֆուրյեի գործակիցների համար ասիմպտոտական վերլուծման նկատմամբ Պադեի մոտարկման կիրառման վրա: Արդյունքում Բերնուլիի բազմանդամները ընդհանրացվում են, իսկ Ֆուրյեի շարքերի զուգամիտությունը` արագացվում, վերլուծվող ֆունկցիայից ողորկ քվազիբազմանդամային մաս անջատելու միջոցով: Այն կարելի է օգտագործել, մասնավորաբար, փորձնական տվյալներից պարբերական մաս անջատելու համար: Բերված թվային փորձարկումների արդյունքները հաստատում են եղանակի բարձր արդյունավերությունը:

Item Type:Article
Additional Information:Բերնուլիի տիպի քվազիբազմանդամներ և կտոր-առ-կտոր անընդհատ ֆունկցիաների Ֆուրյեի շարքերի զուգամիտության արագացում։ Bernoulli type quasipolynomials and acceleration of convergence of piecewise smooth functions.
Uncontrolled Keywords:Ներսիսյան Ա. Բ., Nersessian A. B.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:1079
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:05 Sep 2011 13:43
Last Modified:13 Mar 2014 08:16

Repository Staff Only: item control page