ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Проекционная теорема для пространств Apw в полуплоскости

Джрбашян, А. М. and Джрбашян, В. А. (2007) Проекционная теорема для пространств Apw в полуплоскости. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 107 (1). pp. 5-12. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
298Kb

Abstract

Հոդվածում ապացուցված է, որ կշռի որոշ սահմանափակումների դեպքում կիսահարթության մեջ հոլոմորֆ ֆունկցիաների Բանախյան կշռային Apw տարածությունների կանոնական ներկայացման բանաձևով տրված է սահմանափակ պրոեկտոր` Լpw Լեբեգյան տարածությունից Apw: Սրա հիման վրա իզոմորֆիզմի ճշտությամբ նկարագրված է (Apw) համալուծ տարածությունը: It is proved that under some weight requirements the canonical representation formula of the weighted Banach spaces Apw of functions holomorphic in the half-plane defines a bounded projection of the Lebesgue space Լpw to Apw. This is used for complete description of the conjugate spaces (Apw), up to isomorphisms.

Item Type:Article
Additional Information:Պրոեկցիոն թեորեմ կիսահարթության Apw տարածությունների համար / Ա. Մ. Ջրբաշյան, Վ. Ա. Ջրբաշյան։ Projection Theorem for Spaces Apw in the Half-Plane / A.M. Jerbashian, V.A. Jerbashian.
Uncontrolled Keywords:весовые пространства, регулярные функции
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:2564
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:26 Mar 2012 12:52
Last Modified:13 Mar 2014 08:16

Repository Staff Only: item control page