ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Решение уравнения Пелля при помощи последовательностей Фарея

Амбарян, С. Л. (2000) Решение уравнения Пелля при помощи последовательностей Фарея. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 100 (3). pp. 212-217. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
184Kb

Abstract

Առաջարկվում է Պելլի հավասարման լուծման նոր մոտեցում: Դիտարկվում է Պելլի հավասարման մինիմալ լուծումը գտնելու խնդիրը Ֆարեի կոտորակների մեդիանտների կառուցման մեթոդի օգնությամբ:

Item Type:Article
Additional Information:Պելլի հավասարման լուծումը Ֆարեի հաջորդականությունների միջոցով։Solutions of the Pell equation through Farey's sequences
Uncontrolled Keywords:Համբարյան Ս. Լ., Hambarian S. L.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:276
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:15 Jun 2011 11:58
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page