ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

О решениях рекурсивных уравнений с отделяющейся переменной в бестиповом λ-исчислении

Нигиян, С. А. and Аветисян, С. А. (2001) О решениях рекурсивных уравнений с отделяющейся переменной в бестиповом λ-исчислении. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 101 (1). pp. 12-19. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
395Kb

Abstract

Ներկայացվող աշխատանքը վերաբերվում է ոչ-տիպային λ-հաշվին: Նրանում դիտարկվում են f=t[f] տեսքի հավասարումներ, որտեղ f‐ը փոփոխականն է, t[f]‐ը` տերմը, որը, ընդհանրապես ասած, կախված է f ‐ից: Այդպիսի հավասարման լուծում է հանդիսանում հետևյալ τ տերմը` τ=βt[τ]:

Item Type:Article
Additional Information:Ոչ-տիպային λ-հաշվում անջատվող փոփոխականով ռեկուրսիվ հավասարումների լուծումների մասին։ On solutions of recursive equations with separable variable in untyped λ-calculus.
Uncontrolled Keywords:Նիգիյան Ս. Ա., Ավետիսյան Ս. Ա., Nigiyan S. A., Avetisyan S. A.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:416
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:24 Jun 2011 12:42
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page