ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

О сходимости квазиполиномов типа Бернштейна - Хаусдорфа к неограниченным функциям

Багиян, Р. А. (2001) О сходимости квазиполиномов типа Бернштейна - Хаусдорфа к неограниченным функциям. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 101 (3). pp. 216-221. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
398Kb

Abstract

Հեղինակի աշխատանքներից մեկում կառուցվել են Բեռնշտեյն -Հաուսդորֆի տիպի քվազիբազմանդամներ և ցույց է տրվել նրանց հավասարաչափ զուգամիտությունը կամայական անընդհատ ֆունկցիային [0,+∞] փակ միջակայքում: Այդ քվազիբազմանդամներն օգտագործվել են ընդհանրացված մոմենտների պրոբլեմի լուծման ժամանակ և ստացվել է Վորոնովսկայայի թեորեմի ընդհանրացումը: Ներկա հոդվածում ցույց է տրվում այդ քվազիբազմանդամների հավասարաչափ զուգամիտությունն որոշակի անսահմանափակ ֆունկցիաներին կիսափակ [0,+∞] միջակայքում: Ապացուցված թեորեմից մասնավորապես ստացվում է Բերնշտեյնի դասական բազմանդամների հավասարաչափ զուգամիտությունը անսահմանափակ [1/(tα)] (α > 0) ֆունկցիային (0,1] կիսահատվածում:

Item Type:Article
Additional Information:Բեռնշտեյն - Հաուսդորֆի տիպի քվազիբազմանդամների զուգամիտությունը անսահմանափակ ֆունկցիաների վերաբերյալ։ About a convergence of Bernstein-Hausdorf type quasipolinomials to unbounded function.
Uncontrolled Keywords:Բաղիյան Ռ. Ա., Baghiyan R. A.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:510
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:30 Jun 2011 13:36
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page