ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Линейно-топологические свойства максимальных пространств Харди гармонических функций в круге

Гаврилов, В. И. and Захарян, В. С. and Субботин, А. В. (2002) Линейно-топологические свойства максимальных пространств Харди гармонических функций в круге. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 102 (3). pp. 203-210. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
224Kb

Abstract

Հարմոնիկ ֆունկցիաների hp, p >0 , դասերը Հարդիի անալիտիկ ֆունկցիաների իրական մասերն են և դա թույլ է տալիս օգտագործել անալիտիկ ֆունկցիաների դասերի համար ստացված նուրբ արդյունքները: Բայց 0 ≤ p >1 դեպքում այդ հատկությունը դադարում է ճիշտ լինելուց և այդ դեպքում hp դասի ֆունկցիաները կարող են ունենալ վատ վարք: Այդ պատճառով ուսումնասիրվում են hp, p >0 դասերի այն ենթադասերը, որոնց էլեմենտները Hp դասերի իրական մասերն են: Այս հոդվածում առաջարկվում է նոր մոտեցում hp, p >0, դասում այդպիսի ենթադասերի ուսումնասիրման համար և ստացվում են տարբեր գծային-տոպոլոգիական հատկություններ:

Item Type:Article
Additional Information:Շրջանում հարմոնիկ ֆունկցիաների Հարդիի մաքսիմալ տարածությունների գծային-տոպոլոգիական հատկությունները։ Linear topological properties of maximal spaces Hardy of functions harmonic in circle.
Uncontrolled Keywords:Գավրիլով Վ. Ի., Զաքարյան Վ. Ս., Սուբբոտին Ա. Վ., Gavrilov V. J., Zakaryan V. S., Subbotin A. V.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:599
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:09 Jul 2011 12:52
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page