ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Теорема единственности для кратных рядов Чисельского

Керян, К. А. (2016) Теорема единственности для кратных рядов Чисельского. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 116 (4). pp. 263-269. ISSN 0321-1339

[img]
Preview
PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
170Kb

Abstract

Доказывается теорема единственности для кратных рядов по системе Чисельского, сходящихся по мере, мажоранта кубических частичных сумм с номерами 2v которой удовлетворяет некоторому условию. Ապացուցվում է Չիսելսկու պատիկ շարքերի համար միակության թեորեմ, որոնք զուգամիտում են ըստ չափի, և որոնց 2v համարներով խորանարդային մասնակի գումարների մաժորանտը բավարարում է որոշակի պայմանի: The uniqueness theorem for multiple Ciesielski series converging in measure with majorant of the cubic 2v partial sums satisfying some condition is proved.

Item Type:Article
Additional Information:Միակության թեորեմ Չիսելսկու բազմապատիկ շարքերի վերաբերյալ / Կ. Ա. Քեռյան։ Uniqueness Theorem for Multiple Ciesielski Series / K. A. Keryan.
Uncontrolled Keywords:система Чисельского, единственность, мажоранта частных сумм
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:6304
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:02 Feb 2017 13:11
Last Modified:02 Feb 2017 13:21

Repository Staff Only: item control page