ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Об одном "мартингальном свойстве" ряда по общей системе Франклина

Микаелян, В. Г. (2020) Об одном "мартингальном свойстве" ряда по общей системе Франклина. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 120 (2). pp. 110-114. ISSN 0321-1339

[img]
Preview
PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
237Kb

Abstract

Доказан критерий почти всюду сходимости рядов по общей системе Франклина на множестве. Критерий аналогичен критерию, полученному Чоу для мартингалов, Ф. Арутюняном для рядов Хаара и Г. Геворкяном для рядов Франклина. Ապացուցված է, ըստ Ֆրանկլինի ընդհանուր համակարգի շարքերի, համարյա ամենուրեք զուգամիտության հայտանիշ բազմության վրա։ Համանման հայտանիշ ապացուցել է Չոուն մարտինգալների համար, Ֆ․ Հարությունյանը՝ Հաարի շարքերի համար, և Գ․ Գևորգյանը՝ Ֆրանկլինի շարքերի համար։ A criterion for almost everywhere convergence of general Franklin series on a set is proved. The criterion is similar to the ones obtained by Y.S. Chow for martingales, F. Arutyunyan for Haar series and G. Gevorkyan for Franklin series.

Item Type:Article
Additional Information:Ըստ Ֆրանկլինի ընդհանուր համակարգի շարքերի՝ մեկ "մարտինգալային հատկության" մասին; On a "Martingale Property" of Series with Respect to General Franklin System
Uncontrolled Keywords:Միքայելյան Վ․ Գ․, Mikayelyan V. G., общая система Франклина, критерий сходимости
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:6590
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:02 Sep 2020 14:43
Last Modified:18 Sep 2020 14:25

Repository Staff Only: item control page