ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

О полноте решений типа Ламе для плоских задач

Белубекян, М. В. (2003) О полноте решений типа Ламе для плоских задач. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 103 (2). pp. 109-114. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
169Kb

Abstract

Դիտարկվում են երկշերտ սալերի տատանումների խնդիրը Կիրհոֆի տեսության հիման վրա և միաշերտ սալերի լայնական տատանումների խնդիրը լայնական սահքերի հաշվառմամբ: Ներ է մուծված ձևափոխություն, որը հնարավորություն է տալիս անջատել տարբեր տեսակի տատանումները: Ապացուցված է ստացված լուծումների լրիվությունը:

Item Type:Article
Additional Information: Լամեի տիպի լուծումների լրիվությունը հարթ խնդիրների համար։ On the completeness of the Lame type solutions for the plane problems.
Uncontrolled Keywords:Բելուբեկյան Մ. Վ., Belubekyan M. V.
Subjects:Q Science > QC Physics
ID Code:726
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:20 Jul 2011 14:17
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page