ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

L2-сходимость некоторых полиномиально-периодических интерполяций

Погосян, А. В. (2004) L2-сходимость некоторых полиномиально-периодических интерполяций. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 104 (2). pp. 83-89. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
241Kb

Abstract

Աշխատանքում ուսումնասիրվում է բազմանդամապարբերական ինտերպոլյացիաների մի ընտանիք, որտեղ {θn} հաջորդականությունը հանդես է գալիս պարամետրի դերում: Հետազոտված է այդպիսի ինտերպոլյացիաների L2-զուգամիտությունը՝ կախված θ(x) ֆունկցիայի հատկություններից, երբ θn=θ(n/N): Ստացվել են մոտարկման սխալների ասիմպտոտական տեսակետից ճշգրիտ գնահատականներ:

Item Type:Article
Additional Information:Որոշ բազմանդամապարբերական ինտերպոլյացիաների L2-զուգամիտությունը։ L2-convergence of some polynomial-periodic interpolations.
Uncontrolled Keywords:Պողոսյան Ա. Վ., Poghosyan A. V.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:879
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:19 Aug 2011 09:11
Last Modified:13 Mar 2014 08:17

Repository Staff Only: item control page