ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ =Reports NAS RA

Об одной линейной рациональной аппроксимации на конечном отрезке

Нерсесян, А. Б. and Погосян, А. В. (2004) Об одной линейной рациональной аппроксимации на конечном отрезке. ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ, 104 (3). pp. 177-184. ISSN 0321-1339

[img]PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
355Kb

Abstract

Աշխատանքում ուսումնասիրվում է հատվածի վրա ողորկ, բայց ոչ պարբերական ֆունկցիայի գծային մոտարկում` ռացիոնալ ֆունկցիաներով: Լուծվել է օպտիմիզացիայի խնդիր: Ցույց է տրվել, որ մոտարկման պարամետրերի համապատասխան ընտրության դեպքում` մոտարկման հավասարաչափ սխալը շատ ավելի փոքր է, քան Ֆուրիեի մասնակի գումարներով կամ Ֆուրիե-Պադե մոտարկումով աշխատելիս: Ներկայացված են թվային փորձի արդյունքները:

Item Type:Article
Additional Information:Վերջավոր հատվածի վրա մի գծային ռացիոնալ մոտարկման մասին։ On a linear rational approximation on a finite interval.
Uncontrolled Keywords:Ներսիսյան Հ. Բ., Պողոսյան Ա. Վ., Nersessian A. B., Poghosyan A. V.
Subjects:Q Science > QA Mathematics
ID Code:914
Deposited By:NAS Reports
Deposited On:22 Aug 2011 12:45
Last Modified:13 Mar 2014 08:16

Repository Staff Only: item control page